Ірина Верещук, Медіацентр Україна - Укрінформ, 20 червня
20 Червня, 2022, 18:36

В полоні росіян перебувають понад сто жінок, понад півтори тисячі цивільних, понад дві тисячі дітей-сиріт вивезли примусово – Ірина Верещук

У полоні росіян перебувають сотні жінок, як цивільні, так і військовослужбовці. Окупанти відмовлялися визнавати факт їхнього полону. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністра – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

«Наразі росія змушена визнати, що в полоні є жінки і їх там багато. Крім полонених військових, там є цивільні. Військовослужбовців можуть бути обміняні за Женевськими конвенціями. Цивільні громадяни обміну не підлягають. В росії їх вже понад півтори тисячі, вони сидять у російських тюрмах»,  – наголосила вона. 

Віцепрем’єр-міністра – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України підкреслила, що на сьогодні за реєстром 2 161 дитина-сирота  незаконно була вивезена до росії: «Це складний процес повернення таких дітей додому. Ми про всіх не можемо розповісти, але про окремі випадки дуже важливо знати, що ми будемо повертати кожного і кожну». 

Водночас, Ірина Верещук наголосила, що наразі питаннями обміну полонених займається ГУР.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini