11 Травня, 2023, 18:11

В питанні повернення Криму робиться великий акцент на підготовці кадрового резерву – Олексій Кулєба

В Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулася презентація освітніх програм, розрахованих на спеціалістів, які хочуть працювати на деокупованих територіях України.

Так, Представництвом Президента України в АР Крим та КНУ ім. Т.Г. Шевченка разом з групою експертів було напрацьовано дві освітні програми: «Постконфліктне врядування» та «Урядування на повоєнних територіях». Вони розраховані як на державних службовців, так і на всіх, хто хотів би працювати на деокупованих територіях.

Зокрема під час презентації заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулєба наголосив, що очевидним той факт, що проводити роботу та готувати кадри для роботи на деокупованій території Криму потрібно вже зараз.

«Ми всі чудово розуміємо, що повернення півострова, повернення нашого Криму без людей неможливе. Минулого року за ініціативи президента України була започаткована ця ініціатива і програма. Я хочу сказати, що ми робимо дуже великий акцент саме на підготовці нашого кадрового резерву.  Тому що ми знаємо, розуміємо і віримо, що саме люди, які будуть працювати на півострові після його повернення до складу України, вони будуть драйверами і лідерами наших ідей, наших суспільних думок. Тому, звичайно, те, що сьогодні нам потрібно з цими людьми працювати і потрібно вже сьогодні їх готувати, для всіх є очевидним фактом», –  зазначив він.

Своєю чергою Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева наголосила, що деокупована територія потребуватиме дуже багато людського ресурсу.

«Ми розуміємо, що деокупована територія потребуватиме дуже багато людського ресурсу. Висновки щодо того, що нам передусім треба працювати з кадровим резервом, ми дійшли в комунікації і з Віцепрем’єркою, і з тими експертами, які працювали на базі Представництва. Це було 36 експертів, які напрацювали такі перші кроки після деокупації, реінтеграційні кроки. Вони включали в себе блок питань, пов’язаних з відновленням публічної влади на території півострова, тобто відновлення органів влади на території Криму. І, звісно, що з цим були питання, пов’язані з формуванням кадрів відновлення», – пояснила Таміла Ташева. 

Вона зауважила, що окрім формування кадрового резерву, важливо формувати ще й освітні програми різного рівня для навчання державних службовців.

«Робота з кадрами – це першочергові кроки ще до моменту звільнення територій. Але, крім того, що нам потрібно формувати цей кадровий резерв і з органів місцевого самоврядування, і з центральних органів виконавчої влади, що нам потрібно поряд із тим формувати освітні програми різного рівня. Це можуть бути і навчання для державних службовців академічні, які ми підготували. Це і звичайно що може бути освіта як додаткова для державних службовців» – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini