14 Травня, 2022, 14:29

«В пеклі наші воїни вже побували, дайте їм можливість ступити на землю»: родини захисників «Азовсталі» закликали Китай допомогти у процедурі екстракції українських воїнів

Родини військовослужбовців Маріупольського загону, які наразі боронять завод «Азовсталь», вчергове звернулися до світових лідерів із закликом провести процедуру екстракції і врятувати українських захисників. 

Сьогодні, 14 травня, на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ вони звернулися до Президента Китаю Сі Дзіньпіна і закликали його вплинути на економічного партнера  – росію – і змусити її погодитись на процедуру звільнення воїнів.

Наталія Зарицька, дружина бійця батальйону «Азов», який боронить завод «Азовсталь» у Маріуполі повідомила, що від її чоловіка надходять повідомлення про те, що росія могла б за дві години випустити 500 авіабомб та 40 ракет та зачистити піхотою наших бійців. Вочевидь, окупант розтягує процес катування. Їх обстрілюють з усього можливого озброєння, в тому числі і забороненого. Вже поранені військові отримують нові поранення. 

«Сильні світу цього, не мовчіть. Адже тоді весь світ перетвориться на «Азовсталь». Нам не страшно померти, нам страшно жити у світі, де коїться зло. Після всіх перемовин, у світі є ще одна людина, якій путіну буде складно відмовити. Ми віримо, що Китай стоїть на сторожі світових цінностей. Ми просимо Сі Дзіньпіна, Президента Китаю, проявити велику любов, велику турботу про світові цінності і велику східну мудрість і долучитися до порятунку захисників Маріуполя. Вони не погодяться на полон, ми маємо свідчення, коли хлопців брали у полон і страчували їх», – сказала вона. 

Родини бійців підкреслили, що Президент Туреччини Реджеп Ердоган вже відкликнувся на заклик українців і запропонував алгоритм процедури екстракції – направити корабель у порт міста Бердянськ, разом із турецькими спостерігачами, які б забезпечили прозорість процедури і допомогли забрати бійців Маріупольського загону. Також лідер Туреччини надав гарантії, що ці бійці можуть перебувати у їхній країні аж до закінчення війни і вони більше не воюватимуть. 

Ставр Вишняк, батько воїна Маріупольського гарнізону наголосив, що його син-азовець, разом з багатьма іншими підрозділами, знаходяться в пеклі. Без допомоги, без підкріплення, без їжі та ліків. Але вони стоять, вони тримаються. 

«Ми, рідні і близькі воїнів, знову і знову просимо всіх світових лідерів врятувати їх, провести процедуру екстракції. Вивести їх у нейтральну країну, де вони будуть перебувати до кінця війни. Вже скільки було брифінгів і звернень до всіх лідерів світу. Зараз ми звертаємось до Сі Дзіньпіна провести процедуру екстракції, стати миротворцем у цій війні. Часу майже не залишилося, він вже йде на хвилини. В пеклі наші воїни вже побували, дайте їм можливість ступити на землю», – наголосив Ставр Вишняк. 

Ганна Івлеєва, військовослужбовець, дружина захисника Маріуполя, розповіла, що на заводі вже не лишилось поранених хлопців – є тяжко поранені і середньо поранені. Не воюють лише ті, хто втратив кінцівки. 

«Я воїн морської піхоти. На «Азовсталі» знаходиться мій чоловік, мої командири та побратими. Вони першими прийняли бій у цій війні. Ми пишаємось всіма захисниками «Азовсталі», бо вони міцніші за сталь, яка вироблялась на цьому заводі. Але ми не хочемо, щоб вони загинули там. Вони потрібні нам живими героями. Ми просимо Президента Китаю, як економічного партнера путіна, провести всі необхідні процедури і врятувати наших хлопців», – наголосила вона.  

Юлія Тарасенко, дружина воїна-прикордонника поділилась листуванням з чоловіком: «чоловік мені писав, що якщо є пекло на землі, то він його бачив». 

Раніше повідомлялось, що родини захисників «Азовсталі» зверталися до президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з проханням провести процедуру екстракції.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini