Фото з відкритих джерел Інтернету
23 Серпня, 2022, 12:46

В окупованому Криму росія тримає за гратами 14 журналістів

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Тетяна Печончик,  голова Центру прав людини ZMINA. 

«В Криму посилилися репресії і список політв’язнів лише зростає. В тому числі і список громадянських журналістів – Ірина Даніловіч, Вілен Тімер’янов. Таким чином, ми маємо вже 14 журналістів, яких росія тримає за гратами. Кожен 10 затриманий у Криму  – це журналіст. Тому ми маємо говорити про цих людей і вимагати їхнього звільнення», – заявила вона. 

За словами голови Центру прав людини, наразі півтора роки у російському полоні знаходиться і журналіст Владислав Єсипенко.

16 лютого підконтрольний Росії суд в окупованому Криму засудив Єсипенка до восьми років позбавлення волі в колонії загального режиму російська влада звинувачувала журналіста в незаконному зберіганні і перевезенні вибухового пристрою, а також у роботі на українські спецслужби. Владислав Єсипенко стверджує, що його катували, зокрема електрикою, домагаючись свідчень.

«Нещодавно апеляційний суд окупантів помякшив вирок до 5 років позбавлення волі. Але у нас немає ілюзій, ми всі розуміємо, що російський суд прийме ганебне рішення у його справі. Але те, що в’язниці росії забиті політв’язнями вказують на слабкість лідера цієї країни. Але на нашій стороні здоровий глузд і правда», –  заявила Катерина Єсипенко, дружина політв’язня Владислава Єсипенка. 

Вона закликала міжнародну спільноту вплинути на державу – агресора і примусити відпустити політв’язнів.

Володимир Чекригін, заступник голови правління Кримської правозахисної групи наголосив, що справу Владислава Єсипенка можна розглядати як підручник політиних справ. 

«росія використала всі методи проти Владислава, які тільки могла – викрадення, катування. Відмова у незалежному адвокаті. Він не пішов на співпрацю зі слідством. Першочергово було зрозуміло, що справа абсолютно сфальсифікована»,  – наголосив він.  

Володимир Притула, керівник проєкту «Крим. Реалії» Радіо Свобода заявив, що питання звільнення Владислава та інших кримських журналістів підіймається на всіх рівнях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini