21 Вересня, 2022, 13:04

В окупованому Ізюмі росіяни розстрілювали людей, коли ті ходили по воду до річки, такі у загарбників були розваги – воєнкор 

Про це в Медіацентрі Україна-Укрінформ розповіла Оксана Іванець, підполковник, спеціальний кореспондент інформаційного агентства Армія інформ,  яка перебувала на Харківщині після деокупацїі. 

На звільненій Харківщині вразила історія жінки 1939 року народження, яка не могла спускатися до підвалу і обстріли змушена була пересиджувати у своєму напівзруйнованому будинку. 

“Зараз вона ділиться, що своїми силами заклала відсутні вікна. Ця жінка пережила жахіття Другої світової – брат і батько тоді загинули, а мама померла у таборі нацистів, зараз змушена була ще й переживати окупацію”,- розповідає Оксана Іванець. 

За словами воєнного журналіста, жителі Харківської області 5 місяців жили у підвалі. 

“Тісний підвал, який умістив 62 особи. Наймолодшій  – місяць. Найстаршій- 90 років, жінка абсолютно лежача”,- сказала вона.

У іншому підвалі люди жили сидячі- висота стелі не дозволяла стояти на повний зріст.

“На очах у всіх люди були змушені користуватися туалетом, яким слугувало відро”,- ділиться побаченим полковник. 

Водопостачання у Ізюмі не було, люди набирали воду у річці. Багато хто не повернувся з таких походів: “росіяни “розважались” – стріляли по українцях”. 

Про жахи окупації нагадує і багатоповерхівка, в підвалі якої загинуло 54 особи – після обстрілу будинок впав, росіяни не дали розібрати завали, аби врятувати людей. 

“Серед цих уламків загинула ціла родина – три покоління – бабусі, батьки і діти. Але найбільше вразила ексгумація – це доказ того, що спецоперація росії – геноцид українців”, – сказала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini