22 Листопада, 2023, 16:42

В одеській зоні ЮНЕСКО перевірили будинок, що руйнується що найменш 10 років – результати інспекції поки невідомі

В Одесі в ареалі ЮНЕСКО руйнуються що найменш дві пам’ятки архітектури – будинки Фука та Магнера стоять напротив Одеської міської ради. 15 листопада перший з них перевірили інспектори обласної адміністрації. Результати перевірки поки не оприлюднювали – депутатка міської ради вимагатиме публікації документу. 

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла депутатка Одеської міської ради Ольга Квасніцька. За її словами, в подальшому буде відкрите і кримінальне провадження про недотримання законодаства щодо збереження пам’яток архітектури національної значення.

“Будинок Фука, де колись було обласне статуправління, фактично зруйнований. І хоча власник обіцяв його законсервувати, він не зробив цього. Це задає небезпеку для сусідніх будинків. Зараз після дощів садиба Фука затоплена і руйнує сусідній будинок Магнера. Завтра на засіданні виконкому мерія хоче визнати будинок Магнера аварійним. Це профанація. Це фактично перекладання своїх зобов’язань на мешканців ОСББ, який обслуговує сусідній будинок”, – повідомила депутатка.

Квасніцька стверджує, що для будь-яких реставраційних, ремонтних та будівельних робіт в історичному ареалі ЮНЕСКО має бути дозвіл від міжнародної організації. Це складно для самих мешканців і вимагатиме підтримки місцевої влади.

Адвокат Олег Риженко, який зараз захищає інтереси мешканців будинку Магнера, розповів, що до початку повномасштабного вторгнення його клієнти розраховували, що міська влада відремонтує пам’ятки архітектури.

“З 2019-го року люди розраховували на  програму “Велика реставрація”, яка не відбулася. Зараз мерія хоче провести виконком, оголосити будинок аварійним і виселити мешканців. А люди хочуть залишитися у своїх квартирах”, – заявив Риженко.

Медіацентр Україна – Одеса готовий надати представникам ЮНЕСКО, місцевої й обласної влади та власникам будинку Фука можливість висловитись з приводу подальшої долі пам’ятки.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini