Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Утюпіна, начальниця служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації
5 Липня, 2023, 14:23

В Одеській області зареєстровано 12 патронатних вихователів

Найбільше їх працює у Білгород-Дністровському району. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Наталія Утюпіна, начальниця служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації.

“В Одеській області працюють 12 патронатних вихователів. Вони дуже активно працюють, в родинах постійно є діти. Це гарна альтернатива соціального закладу, яка дозволяє дітям перебувати в наближених до родини умовах. Якщо хтось хоче стати патронатним вихователем, треба звертатися до місцевих служб у справах дітей”, – розповіла посадовиця.

Діти-сиріти та діти, чиї батьки позбавлені батьківських прав, можуть тимчасово перебувати у патронатних родинах. Проте головне завдання патронатного вихователя – працювати над тим, щоб біологічні батьки  виправилися і дитина могла повернутися до рідної родини. 

“Патронатні вихователі отримають близько 10 тисяч гривень на місяць як заробітну платню за виховання дітей, також держава виділяє на утримання дітей додаткові кошти. Згідно з законом, дитина може перебувати у такій родині шість місяців, але через те, що справи про позбавлення батьківських прав можуть довго розглядатися, строки знаходження дитини у патронатних родинах збільшуються”, – додала Утюпіна.

Вона зазначила, що під час війни змінилися умови для патронатних вихователів – якщо раніше можна було взяти одну дитину чи декілька дітей з однієї родини, то тепер можна взяти дітей з різних родин.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini