Фото Медіацентр Україна – Одеса: Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації; Олена Іванова, керівник офісу роботи з територіальними громадами Агенції регіонального розвитку Одеської області; Артем Вівдич, національний експерт з відновлення громад Всеукраїнської Асоціації об'єднаних територіальних громад, експерт швейцарсько-українського проєкту DECIDE; Тетяна Берлим, заступник директора агенції регіонального розвитку Одеської області
3 Травня, 2023, 14:03

В Одеській області проведуть ще чотири міжнародні експертні заходи з відновлення регіону

Долучитися до розробки проєктів у різних галузях запрошують всіх охочих спеціалістів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Олена Іванова, керівник офісу роботи з територіальними громадами Агенції регіонального розвитку Одеської області.

Саме ця агенція була одним з організаторів першого форуму відновлення Одещини “Безпека. Інтеграція. Потенціал”. 

“Мультидонорська команда буде працювати над розвитком нашого регіону. Ми домовилися з нашими партнерами про супровід, і будемо проводити ще чотири подібні заходи з розробки плану стратегію відновлення Одещини. Всі охочі, які мають фахові спеціалізації, можуть долучитися для стратегічного планування. представники донорів наголошують, що долучення експертів це тільки початок, і вони готові реалізовувати проєкти разом з нами.”, – зазначила Олена Іванова.

Як зазначив Роман Григоришин, головне задання плану відновлення, щоб це був саме “план економічного відновлення, і допомогу від партнерів ми не пропустили, як зазвичай, на проїдання”.

Артем Вівдич, національний експерт з відновлення громад Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад, експерт швейцарсько-українського проєкту DECIDE додав, що план відновлення Одещини має відповісти на три запитання. 

“Перше: яким чином мінімізувати збитки, які потенційно може нанести росія. Друге: відновити краще ніж було. Пошкодженні об’єкти мають бути відновлені відповідно до вимог інклюзивності, екології, енергоефективності. Трете: розробити план соціально-економічного розвитку регіону до 2027 року з урахуванням, що північний сусід залишається поруч і що Україна стала ближче до ЕС”, – зазначив Артем Вівдич. 

Підсумками стратегічного планування розвитку регіону, як додав Вівдич, “має стати отримання відповідей, які проєкти, в який черзі мають бути реалізовані на території області, щоб розвивалися логістика, туризм, аграрний сектор тощо”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini