Фото Медіацентр Україна – Одеса: Анна Лєснікова, речниця Всеукраїнської програми ментального здоров`я “Ти як?” в Одеській області; Юлія Жукова, начальниця управління соціальних послуг департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної військової адміністрації; Олена Солнцева, завідувачка Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи комунального закладу вищої освіти “Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради”
7 Вересня, 2023, 16:45

В Одеській області понад 35 тисяч фахівців готові надавати послуги з відновлення ментального здоров’я з програмою “Ти як?”

Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Олена Солнцева, завідувачка Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи. 

Як зазначила Анна Лєснікова, речниця Всеукраїнської програми ментального здоров`я, кожен 5-ий українець має ризик розвитку психологічних розладів.

“В умовах війни ментальне здоров’я стало важливим, як і фізичне здоров’я. Представники міністерства охорони здоров’я та всесвітньої організації здоров’я провели дослідження. Згідно з цими даними кожен 5-ий українець має ризик розвитку певних психічних розладів. Наслідки війни відчують на собі 15 мільйонів українців”, – зазначила фахівець.

Я зазначила Анна Лєснікова, ці 15 мільйонів поділяються на чотири групи. Це люди похилого віку, внутрішньо переміщенні особи, діти та підлітки, а також військові.

Задля цього й була започаткована програма з відновлення ментального здоров’я “Ти як?”

“Я хочу, щоб всі українці зайшли на сайт “Ти як?” Там є “аптечка” самодопомоги. Там є інструменти та техніки з відновлення. Якщо ви кожного дня будете звертатися до цієї “аптечки”, ви зможете відновити та стабілізувати своє ментальне здоров’я. За оцінками експертів, 80% українців зможуть самостійно дати раду своєму психологічному стану. І лише 20% буде потрібна допомога”, – зазначила фахівчиня.

Вона додала, що метою програми є всебічне охоплення населення, щоб послуги з відновлення ментального здоров’я надавалися усюди – у закладах освіти, лікарнях, центрах надавання адміністративних послуг. Також послуги з психологічної консультації можуть надати сімейні лікарі. Фахівці 38 закладів  з надання первинної медичної допомоги Одеської області пройшли відповідне навчання, зазначила Анна Лєснікова.

Як зазначила Олена Солнцева, завідувачка Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи, вже понад 30 тисяч вчителів та 5 тисяч психологів та соціальних педагогів пройшли курси з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini