Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Курмишов - директор Департаменту охорони здоровʼя Одеської обласної державної адміністрації, Людмила Самойленко, завідувач відділу імунопрофілактики ДУ«Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»
31 Серпня, 2023, 17:06

В Одеській області планують вакцинувати 30 000 дітей від кору, паротиту та краснухи. Наразі щеплення отримали 4 500 дітей

Україною триває catch-up кампанія дітей з вакцинації КПК (від кору, паротиту та краснухи). Про це у ході брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса доповіли директор департаменту охорони здоровʼя Одеської обласної військової адміністрації Олександр Курмишов та завідувач відділу імунопрофілактики ДУ«Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Людмила Самойленко.

У 2023 році в Україні заплановано вакцинувати 270 000 дітей, 30 000 з яких в Одеській області. Наразі в Одеському регіоні щеплення зробили 4 500 дітей.

“Catch-up вакцинація розрахована на тих, хто вчасно її не отримав. Діти старше 2 років і до 6 років – мають вакцинуватись однією дозою, діти від 7 до 18 років – двома. Вакцина надходить з Нідерландів, вона сертифікована та абсолютно безпечна. Не було виявлено ще жодного випадку несприятливих наслідків після щеплення. Вакцинування необхідне, адже за перші шість місяців 2023 року в Україні зареєстровано понад двадцять випадків корі, що у чотири з половиною рази перевищує торішній показник за той самий проміжок часу. У Одеській області було шість підозрілих інцидентів, але вони не підтвердились”, – розповіла Людмила Самойленко.

Вона додала що процедура щеплення абсолютно безкоштовна і не потребує переукладання декларації з лікарем.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini