Фото Медіацентр Україна – Одеса: Світлана Кривощапова - начальник відділу соціально-правового захисту дітей служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації
30 Серпня, 2023, 15:00

В Одеській області 153 дитини перебувають на обліку, як постраждали від домашнього насильства

На брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса начальник відділу соціально-правового захисту дітей служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації Світлана Кривощапова доповіла про збільшення рівня жорстокого поводження з неповнолітніми дітьми у порівнянні з минулим роком.

Станом на перше липня 2023 року в Одеській області на обліку служб у справах перебувають 153 дитини. Найбільша кількість постраждалих від психологічного насильства – 109 осіб,  далі йдуть фізичне насильство – 32 дитини, сексуальне насильство – 5 дітей, економічне насильство – 2 дитини. Ще п’ятеро неповнолітніх осіб стали свідками злочину.

За словами Світлани Кривощапової, переважання випадків психологічного насильства може бути пов’язано із рівнем життя ти вихованням у родині, невідповідністю батьків до вимог виховання, наявністю психічних чи фізичних вад у членів сім’ї. 

Також начальник відділу соціально-правового захисту дітей зазначила, що у 2023 році рівень домашнього насилля збільшився у порівнянні за той самий період минулого року. На думку Кривощапової, на це може впливати психологічний стан та стрес людей під час війни, що відображається на відношенні до дітей. Проте, поки встановити остаточні причини цієї проблеми немає змоги.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini