Олександр Хорунжий, пресофіцер ДСНС України, Медіацентр Україна – Укрінформ.
18 Квітня, 2023, 15:19

В низці українських областей підтоплено понад 1500 дворогосподарств та понад 9 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь – Олександр Хорунжий

До ліквідації наслідків водопілля  залучено понад 500 рятувальників і 230 одиниць спеціальної техніки, зокрема плавзасобів та болотоходів.

Про це повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Він зазначив, що наразі спостерігається тенденція щодо зниження темпу підняття рівня води в річках півночі країни. 

«Залишаються підтопленими понад 1500 дворогосподарств. Найбільше – Чернігівська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Київська та Черкаська області і є в Полтавській області. Та 330 будинків – Дніпропетровська, Кіровоградська, Черкаська, Чернігівська, Полтавська області», – повідомив Олександр Хорунжий.

Він наголосив, що «у Дніпропетровській, Волинській, Рівненській, Черкаській та Полтавській областях підтоплено понад 9 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Порушено транспортне сполучення з 30 населеними пунктами, 29 з них знаходяться в Чернігівській області, один – у Київській. Але створені всі необхідні умови, об’їзди, під’їзди до цих населених пунктів».

За словами пресофіцера, в кожній області проведені комісії ТЕБ та НС, визначений перелік сил та засобів, зокрема сил ДСНС та комунальних служб щодо залучення до можливого ускладнення ситуації і залучення загалом до ліквідації наслідків цього водопілля.

«В Чернігівській та Черкаській областях, з метою надання допомоги внаслідок весняної повені, додатково залучено ще три болотоходи «Богун». І всього залучається та буде залучатися 11 болотоходів, додатково ще 16 човнів. Створені пересувні пункти управління, а також безпосередньо в районах підтоплення розгортаємо чотири пункти допомоги населенню, по два пункти в Чернігівській та Черкаській областях», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini