Ілля Перевозчиков, начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру ДСНС, Медіацентр Україна – Укрінформ.
18 Квітня, 2023, 15:13

В низці областей оголошено червоний рівень небезпеки через весняне водопілля – Ілля Перевозчиков

Внаслідок проходження весняного водопілля спостерігається активний ріст рівня води на річці Дніпро, оголошено червоний та помаранчевий рівні небезпеки. 

Про це повідомив начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру ДСНС Ілля Перевозчиков під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Найважча ситуація зараз на Дніпрі. Внаслідок проходження весняного водопілля ми спостерігаємо активний ріст рівня води, зокрема оголошено червоний та помаранчевий рівні небезпеки. По областях це: Київська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Кіровоградська та Запорізька області», – зазначив він.

За словами представника Укргідрометцентру, також спостерігається формування високих рівнів весняного водопілля в Чернігівській області.

«Варто зазначити, що в Київській та Чернігівській областях оголошений помаранчевий рівень небезпеки, а  в Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях – червоний рівень небезпеки, найвищий з тих, що можуть бути. А також на ділянці Дніпра в межах Чернігівської області, це прикордоння з Білоруссю, також оголошено червоний рівень небезпеки за рахунок проходження весняного водопілля», – уточнив він.

Крім того, Ілля Перевозчиков зауважив, що через проходження дощового паводку у Волинській та Рівненській областях оголошено жовтий рівень небезпеки.

Водночас він зазначив, що станом на ранок 18 квітня зафіксовано підтоплення в межах міста Києва та Київської області.

«Зокрема в Києві нашими спостерігачами фіксується вихід води на заплави та прирічкові території. Затоплення, наприклад, острова Муромець, Труханів, також затоплення окремих районів Київської області – в Бориспільському, Вишгородському та Броварському районах».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini