24 Травня, 2022, 14:33

В Міноборони запустили навчальний проєкт щодо правил ведення війни українською армією

Повномасштабна агресія росії продемонструвала, росія цілковито зневажає правила ведення війни. Тому, Управління стратегічних комунікацій Апарату Головонокомандувача Збройних Сил України спільно з Міноборони запускає цикл програм з правилами міжнародного гуманітарного права для військовослужбовців. Дотримання цих правил робить нашу армію не лише сильною, але й цивілізованою. Реалізація проєкту триватиме близько 2,5 місяців.

Презентація навчального проєкту відбулася сьогодні, 24 травня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Андрій Островський, начальник Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ зазначив, що розв’язавши війну проти України, росія вчиняє дії, які не мають виправдання, ні з військової, ні з моральної точки зору. Це все злочини, які не мають строків давності і за них немає амністії.

«Ми хочемо привернути увагу міжнародної спільноти до цинічного та систематичного порушення росією норм міжнародного права та людської моралі. Російські злочинці повинні понести покарання. Тому, цей проект покликаний активізувати норми міжнародного права та надати необхідні базові знання, не лише військовим ЗСУ, але й громадянському суспільству. Чітке усвідомлення цих норм дозволяє правильно трактувати дії ворога. Наш проект передбачає не лише демонстрацію відео матеріалів, але й широке обговорення особливостей застосування норм міжнародного гуманітарного права. Ми також плануємо провести повноцінний цикл занять з військовослужбовцями ЗСУ, створити цикл програм на радіо «Армія ФМ» та висвітлити нашу діяльність на міжнародну аудиторію», – сказав він.

В’ячеслав Раєвський, представник управління стратегічних комунікацій пояснив, що цей навчальний проєкт буде складатися з 20 роликів, де вказані основні правила війни – міжнародного гуманітарного права. Кожен ролик буде присвячений окремому питанню. Найбільш складні правила будуть розбиті на декілька роликів. Кожне відео матиме дві частини – теоретичну та експертну. Ролики у вільному доступі. Сьогодні буде розміщено перше відео.

Своєю чергою речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник наголосив, що однією з ознак Європейської країни – є дотримання міжнародних норм права. Українське військо, з першого дня війни, виконує всі норми Женевських конвенцій.

Російська орда – навпаки – усіляко їх ігнорує. Для ЗСУ міжнародне гуманітарне право не є чимось новим. Ще у 2017 році Міноборони затвердило наказ, яким ввели у дію у війську всі норми міжнародного права та всі чотири Женевські конвенції.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini