30 Березня, 2022, 17:19

В мене враження достатньо оптимістичні з точки зору Стамбульського раунду переговорів,  —  М. Подоляк

Перехід до прагматики – головний підсумок україно-російських переговорів у Стамбулі.  Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк під час  брифінгу у Медіацентрі «Україна» 

«Прагматично треба мати, дійсно, таких союзників, які будуть поруч стояти, коли нам потрібна допомога тут і зараз. І ми вийшли на дуже важливу для України конструкцію,  коли це будуть вже не фантазії, а буде конкретний договір про безпекові гарантії, який буде юридично зафіксований, там будуть зафіксовані країни-гаранти, які беруть на себе міжнародні, юридичні зобов’язання»  — заявив Подоляк. 

Подоляк зазначив, що країни, яким Україна пропонує бути гарантами безпеки мають потужні армії. Підкреслив, що питання суверенітету та територіальної цілісності України є недоторканним. А також додав, що Збройні Сили України конкретно розставляють акценти, які Україна використовує у переговорному процесі.


«На перших раундах переговорів позиція російської федерації була ультимативна, тому що вони вважали, що у них потужна  армія, яка абсолютно швидко закінчить агресивну так звану “спецоперацію” . То на сьогоднішній день ми маємо дуже чітку конкретну  конструкцію, яку нам, переговорній групі, вибудувала армія України. Тобто ми себе почуваємо комфортно і всі ультимативні вимоги російської федерації ми тихенько вже в сторону відклали. Це сама росія вже зробила, бо розуміє, що з Україною  трошки інакше треба спілкуватись»,  — заявив радник глави Офісу президента.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm