Фото Медіацентр Україна – Одеса: Дмитро Орлов, міський голова Енергодару; Юлія Хімерік, журналістка-розслідувачка “Слідство.інфо”
21 Липня, 2023, 16:08

В Медіацентрі Україна – Одеса пройшла презентація журналістського розслідування про терор окупантів в Енергодарі

Розслідувачам проєкту “Слідство.інфо” вдалося поспілкуватися з місцевими мешканцями та встановити особи деяких окупантів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла одна з авторок розслідування, журналістка Юлія Хімерік.

Вона розповіла, що медійникам вдалося знайти факти викрадання та катування людей, які не хочуть співпрацювати з окупантами та брати російські паспорти.

“Росіяни влаштували катівні в будівлях поліції. Катують людей електрошокерами, ножами. За те, що люди не хочуть підписувати контракти з фейковою компанією “Росатому”. Можуть забрати просто на вулиці. Одному чоловіку вже чотири рази ламали пальці. Жінці, що працює на атомній станції, заблокували картку-перепустку. Її рідних, що теж працювали на станції, вкрали ще минулого року. І вона досі не знає, що з ними”, – розповіла Хімерік.

Вона додала, що директором ЗАЕС окупанти назначили Юрія Чернійчука, який до повномасштабного вторгнення він обіймав посаду заступника головного інженера станції. Після захоплення ЗАЕС Чернійчук погодився очолити створену на її базі фейкову “експлуатуючу організацію”, яка підпорядковується “Росатому”.

Підрозділи окупантів, за словами журналістки, переважно чеченці.

“Зараз в місті дислокується ОМОН «Ахмат-1» Росгвардії Чеченської республіки, який патрулює місто. Цей підрозділ був створений нещодавно, у вересні 2022-го, і залучений у війні проти України. Очолює підрозділ Аліхан Шавхалов з позивним “Легіон”. Також в Енергодарі був підрозділ “Ахмат-Грозний” під керівництвом Анзора Бісаєва. Саме Бісаєв причетний до викрадення підлітка в Київській області”, – зазначила журналістка.

На думку Юлії Хімерік, росіяни дуже добре укріпилися у місті та на самій станції.

“Не думаю, що вони будуть відступати, як в Херсоні. Перед тим, як піти, вони, щонайменше, здійснять терористичний акт. Нам точно знадобиться допомога МАГАТЕ та світу, тому що енергодарці сидять на пороховій діжці”, – додала журналістка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini