Фото з Маріуполя
15 Квітня, 2022, 19:27

В Маріуполі бої йдуть в районі металургійного комбінату ім. Ілліча та у морському порті, місто атакують російські бомбардувальники Ту-22Н3, Су-24М та Су-34, – Мотузяник

Російські окупанти продовжують намагатись прорвати оборону ЗСУ в Луганській області в районі міст Рубіжне та Попасна, тривають бої у Маріуполі – в районі Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча та у морському порті.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

«В Маріуполі складна ситуація, російська армія постійно залучає додаткові підрозділи для того, щоб штурмувати це місто. Ідуть активні бої в районі заводу Ілліча [Маріупольський металургійний комбінат МК ім. Ілліча]. У портовій зоні Маріуполя підрозділи [російської армії] здійснюють штурмові дії, але повністю захопити це місто росіянам наразі не вдається. Вперше з початку збройної агресії по Маріуполю було наносено бомбові удари дальніми бомбардувальниками Ту-22Н3. По місту також били бомбардувальники  Су-24М та Су-34. Сухопутні в  напрямках морського порту», – сказав Мотузяник.

Мотузяник також додав, що за вчора екіпажі 2 стратегічних російських бомбардувальників ТУ-95/160  з повітряного простору Краснодарського краю Росії здійснили пуски крилатих ракет повітряного базування по території нашої держави.

Продовжується часткове блокування міста Харків, його обстрілюють з артилерії. Війська противника здійснюють спроби прорвати оборону ЗСУ в районах Ізюм-Слов’янськ та Ізюм-Барвінково.  В Луганській області основні зусилля зосереджені та захопленні  населених пунктів Попасна, Рубіжне.

«Не виключено, що в подальшому противник намагатиметься розвинути наступ в напрямку Сєверодонецька, Слов’янська та Волновахи, аби створити умови для оточення та знищення угруповання наших військ», – сказав Мотузяник.

Загроза ракетних та авіаційних ударів по території України зберігається. У Чорному морі наявні три носії крилатих ракет морського базування  типу Калібр.