10 Серпня, 2022, 14:00

В кожному регіоні України будуть працювати координаційні центри по пошуку зниклих громадян

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ під час круглого столу на тему «Фіксація воєнних злочинів» заявив Олег Котенко, представник Офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісті за особливих обставин. 

«При Офісі Уповноваженого було створено секретаріат по пошуку зниклих громадян, куди увійшло 5 людей. Закінчується робота по створенню координаційних центрів, які будуть працювати у кожному регіоні. Координатори отримують дуже важливу роль  – спілкування з рідними людей, які зникли безвісти, а також комунікація з органами державної влади для надання всебічної допомоги. А також робота пошукових груп на лінії фронту та в місцях, звільнених від окупантів», – розповів він. 

Робота з цьому напрямку триває разом з Генеральним штабом ЗСУ. 

«Наразі ми повернули додому понад 500 тіл наших загиблих героїв. Вчора повернули ще 17 загиблих військовослужбовців. Їх рахували безвісти зниклими», – сказав Олег Котенко. 

За його словами, є такі люди, які дійсно не зрозуміло, де знаходяться. Однак, дуже часто безвісти зниклих потім знаходять у полоні. 

Олег Котенко розповів алгоритм, що робити, якщо людина зникла. Перш за все, звернутися із заявою до поліції. Якщо поліція порадить здати ДНК, то це обов’язково треба зробити. Другий крок – звернутися до Національного інформаційного бюро, гаряий номер – 16-48, щоб держава могла облікувати всіх, хто не виходить на зв’язок.  А також звернутися до Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти за телефоном – 080-339-247. 

Оксана Коляда, керівниця проектів ГО «Простір можливостей» наголосила, що організація подала своїх представників у якості координаторів на місцях. 

«Громадський сектор готується до такої роботи, це складно. Ми проводимо відповідні навчання за допомогою спеціалістів високого рівня Національного центру захисту психологічного здоров’я. Але родинам потрібно надати зворотній зв’язок і треба правильно це зробити. Наголосити, що робота триває і саме про їхніх рідних також пам’ятають», – наголосила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini