Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови, Медіацентр Україна — Укрінформ
4 Травня, 2023, 13:42

В Києві зафіксовано найбільшу кількість порушень мовного закону –  Тарас Кремінь

Лідерами порушень мовного закону у 2022 році стали місто Київ та Харківщина.

Про це під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ звіту про функціонування мовного закону у 2022 році повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

«Лідерами за кількістю повідомлень, що містять інформацію про порушення мовного закону в регіонах або громадах, було місто Київ – 823, а також Харківщина – 460 звернень. Найменша кількість звернень надійшла зі східних областей, а також частково з півдня, це стосується Луганщини, а також Кіровоградщини», – наголосив він.

За словами мовного омбудсмена, загалом найбільше порушень у 2022 році спостерігалося у сфері інтернету та обслуговування.

«Серед найбільших сфер, які зазнали порушень, – це сфера інтернету – 989 звернень стосувалися відсутності української версії інтернет-представництв, 123 звернення стосувалися порушення вимог закону під час обслуговування споживачів. Були порушення у сфері зовнішньої реклами та вивісок. Найбільше вивісок недержавною мовою, виходячи з тих звернень, які в нас є, на території Харкова та Харківської області – 252, а також міста Києва – 54 звернення», – додав він.

Водночас Тарас Кремінь наголосив, що протягом 2022 року було ініційовано створення 500 локацій з опанування української мови. Так серед лідерів мовних програм є Київщина та Львівщина.

«За тісної комунікації з органами місцевого самоврядування, сферами культури, освіти, громадськими організаціями тощо протягом 2022 року нами ініційовано відкриття близько 500 локацій з опанування української мови як державної. Серед лідерів таких мовних програм в нас Київщина, Львівщина, низка інших областей заходу України. Вважаємо, що ця динаміка буде продовжуватися».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini