24 Жовтня, 2023, 16:16

Можливість відряджень допоможе українському IT-бізнесу зростати та надавати проєкти українським інженерам

В ІТ-галузі зберігається дефіцит вакансій для новачків чи світчерів. Найбільші перспективи для молодих спеціалістів у напрямках, які працюють з автоматизацією побуту і робочих процесів. Але початківцю знайти першу роботу доволі важко. Реалії вітчизняного ІТ-бізнесу в Україні обговорили на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів представники однієї з найбільших IT-компаній в Україні – GlobalLogic.

“Дуже великий попит маємо на IOT напрямок (інтернет речей) і Embedded-розробників. Також індустрія потребує бекенд-розробників і тестувальників”, – говорить інженер GlobalLogic Євген Черніков.

“Два роки тому потрапити в ІТ було, звісно, легше. Попит на фахівців перевищував пропозицію університетів, які готуєть інженерів. Зараз же на ринку праці з’явилося більше фахівців і отримати першу роботу студентам стало складніше. Доводиться докладати більше зусиль. Проте ми, як компанія, продовжуємо співпрацювати зі студентами. Кращі з них отримують проєкти у нас”, – молодший віцепрезидент GlobalLogic, Костянтин Пелех.

Попит на фахівців пов’язаний зі зростанням ІТ бізнесу. Попри те, що експортний ІТ бізнес в Україні зростав навіть у 2022 році, у 2023 році експортна виручка від ІТ починає скорочуватись.

Глобальний ринок переживає спад, а боротися за новий бізнес на ньому для України стає складніше. Менше клієнтів готові віддавати проєкти в Україну через війну. Але і ті, що розглядають таку можливість не завжди досяжні –  щоб укласти контракт замовникам і виконавцям важливо зустрічатися особисто і не один раз. Через обмеження виїзду за кордон це важко робити. 

“Клієнтами українських ІТ-компаній є світові лідери у сфері телекомунікацій, автомобільних та медичних послуг. Для них важливо знати, що вони не ризикують, співпрацюючи з українськими розробниками”, – говорить молодший віцепрезидент GlobalLogic, Костянтин Пелех.

ІТ-сектор залишається одним з головних постачальників валюти в Україну. За підсумками 2022 року рівень експорту ІТ-послуг сягнув $ 7,3 млрд. Цьогоріч показники будуть дещо меншими. За 8 місяців 2023 вітчизняний ІТ-ринок просів майже на 10%.  

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini