Ігор Семиволос, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень, Медіацентр Україна
Ігор Семиволос, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень, Медіацентр Україна
27 Вересня, 2022, 14:26

В Ірані не всі політичні еліти підтримують зближення з росією — виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень

В Ірані не всі члени політичного класу задоволені зближенням країни з росією. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна висловив виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Мені здається, що в самому Ірані далеко не всі члени політичного класу задоволені таким різким поворотом Ірану в бік росії. Є чимало політиків поміркованого ісламістського крила, які виступають з інших позицій. Очевидно, по цій темі, відбудеться розкол в іранському суспільстві. І це свідчить і говорить про те, що лише іранці можуть зупинити сповзання Ірану у вир війни в Східній Європі», — пояснив Ігор Семиволос.

За словами Ігоря Семиволоса, існує декілька сценаріїв розвитку подій в Ірані. Найреалістичніший наразі — це придушення протестів.

«Другий сценарій, менш ймовірний, але також реалістичний — це коли протестна мобілізація переросте у великий протестний рух, будуть сформульовані цілі, завдання цього протестного руху, виникнуть нові лідери, вони, до речі, виникають саме зараз, і влада буде змушена йти на переговори з цим протестним рухом…І третій варіант, поки що малоймовірний, але я б його також не скидав з рахунків — це революція».


Нагадаємо, протести в Ірані спалахнули 16 вересня через смерть дівчини, затриманої «поліцією моралі» за нібито неправильне носіння хіджабу. За інформацією Al Arabiya з посиланням на дані неурядової організації «Iran Human Rights», під час протестних акцій, загинули більше 70 людей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini