11 Липня, 2022, 15:40

В Інтернаціональному легіоні оборони України розповіли, скільки іноземців загинуло та потрапило у полон

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив речник легіону Дам’єн Маґру.

«Минулого тижня ми повідомили, що в нашому Легіоні ще троє загиблих. Ті імена, які ми публікуємо – це не повний перелік. На жаль, ми не можемо озвуити всі втрати. Минулого тижня загинуло двоє бразильців – чоловік і жінка. Імена, які ми публікуємо – це герої, які втратили свої життя на полі бою в наслідок артилерійського удару росії. Дуглас Буріго намагався врятувати Таліту До Валле з вогню, але загинув сам. Таліта вийшла з будівлі, охопленою вогнем, але, на жаль, загинула», – розповів він. 

Також ряд бійців іноземного легіону наразі у полоні. Поблизу Миколаєва у полон потрапив Ендрю Хілла. Росіяни вже опублікували з ним відео в кінці травня, більше ніяких повідомлень про стан бійця не надходило. 

Легіон висловлює занепокоєння щодо намірів так званої влади «днр» судити як найманця британця Ендрю Хілла, який є військовослужбовцем підрозділу Сил тероборони України

Що стосується Ділана Гіла, то він не легіонер і навіть не військовий. Він цивільний волонтер, який допомагав евакуювати людей із Запорізької області. 

«росіяни та їхні посіпаки продовжують незаконно переслідувати іноземних громадян на території України. Це саме стосувалося і британців Шона Піннера й Ейдена Асліна та марокканця Брагіма Саадуна, які є військовослужбовцями Збройних Сил України. Таким чином росія намагається посилити свою переговорну позицію», – наголосив він. 

Неподалік від Харкова у полон росіян потрапило двоє американців і так званий суд ДНР планує виносити по ним вироки. 

«Ми маємо ряд географічних питань, яким ином військові, які потрапили в полон в регіоні, який межує лише з територією росії, опиняються на території псевдореспублік», – зазначив Дам’єн Маґру. 

Нагадаємо, так званий суд самопроголошеної «днр» засудив до страти британців Шона Піннера й Ейдена Асліна та марокканця Брагіма Саадуна, які брали участь у воєнних діях у складі українських ЗС. Окупанти звинуватили їх у «найманстві та діях, спрямованих на захоплення влади».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini