Наталія Галібаренко, посол України в НАТО, Медіацентр Україна-Укрінформ
Наталія Галібаренко, посол України в НАТО, Медіацентр Україна-Укрінформ
23 Травня, 2023, 13:47

В інтересах Альянсу запросити Україну приєднатися – посол НАТО в Україні

Після перемоги України у війні загроза повторного нападу росії залишатиметься. Вступ України до НАТО завадить розвитку такого сценарію.

Таке переконання під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловила посол України в НАТО Наталія Галібаренко.

«Бажано, щоб Альянс на саміті у Вільнюсі запросив Україну приєднатися. Тут наша позиція, я вважаю, реалістична. Ми не вимагаємо надати конкретну дату вступу, ми чітко визнаємо, що поки триває активна фаза бойових дій, це неможливо. Але ми говоримо про те, що повторення сигналів про Політику відкритих дверей або посилання на рішення Бухарестського саміту 2008 року, який передбачав, до речі, надання Україні ПДЧ, що для нас це більше не актуально. Що Альянс, навіть в своїх національних інтересах, і в інтересах своєї безпеки має запросити Україну приєднатися. Інакше ми всі разом постанемо перед небезпекою. Після перемоги України все одно залишатиметься загроза повторного нападу росії. І лише вступ України до НАТО може завадити такому сценарію», – наголосила вона.

Водночас Наталія Галібаренко зазначила, що жодна з країн-членів НАТО не ставить під сумнів той факт, що Україна має приєднатися до лав Альянсу. Утім, дискусії виникають у питанні, коли та як саме це відбудеться.

«І тут, будьмо чесними, не всі країни в Альянсі підтримують вступ України до НАТО на нинішньому етапі. Від дуже багатьох наших партнерів і друзів ми, на жаль, чуємо сигнал про те, зо першочерговою є перемога у війні, і лише після перемоги Україна має право поставити питання про своє членство, а зараз недоречно це обговорювати. Але разом із тим є група країн, які підтримують позицію про те, що навіть війна не може стати на заваді запрошенню України до Альянсу. Так, фактичний вступ відбудеться пізніше, але має вже зараз бути політична воля для того, щоб запросити Україну до Альянсу», – пояснила вона.

Нагадаємо, 11 і 12 липня 2023 року  у Вільнюсі відбудеться саміт голів держав та урядів членів НАТО.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini