Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Толоконніков, речник Херсонської обласної військової адміністрації
15 Червня, 2023, 15:58

В деяких районах Херсонщини запасів питної води вистачить на тиждень – військова адміністрація

Складна ситуація в селищах на узбережжі Інгулець і в Бериславському районі. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олександр Толоконніков, речник Херсонської обласної військової адміністрації. В самому Херсоні ситуація з питною водою некритична, каже посадовець.  

Він зазначив, що відповідні служби кожного дня беруть проби води для контролю хімічних речовин і збудників хвороб, але зараз ситуація не критична. Проте діє заборона на вилов і продаж риби, а питну воду краще все одно кип’ятити.

“В Херсоні ситуація з водопостачанням не критична, у нас працюють 141 артезіанська свердловина, лише 10 з них були затоплені. Але відповідні служби вчасно законсервували ці свердловини, і  коли вода спаде, ми будемо вимірювати вміст небезпечних речовин. Якщо все буде нормально, ми відкриємо ці свердловини”,  – зазначив посадовець.

Він долав, що волонтери продовжують доставляти питну воду до Херсонщини, проте ця вода більше необхідна населеним пунктам на узбережжі річки Інгулець і мешканцям Бериславського району, тому що там впав рівень води в колодязях та свердловинах. 

“Але в нас є запас води приблизно на тиждень, і вже є проєкт буріння глибших свердловин, найближчим часом будемо вирівнювати ситуацію”, – зазначив Толоконніков. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini