Фото Медіацентр Україна – Одеса: Давід Стулік, аналітик, колишній дипломат в Україні
12 Липня, 2023, 15:44

В Чехії намагаються “почистити” стратегічні галузі економіки від присутності росіян – чеський експерт з питань дипломатії та безпеки

Задовго до заяви президента країни Петра Павела про необхідність “прискіпливого пильнування” спецслужби республіки почали моніторити діяльність російських громадян та російського бізнесу. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Давід Стулік, аналітик, колишній дипломат в Україні.

Він зазначив, що чеські спецслужби відстежують російські активи та нерухомість. 

“У нас є свій закон про національний список санкцій Чехії, прийнятий ще на початку 2023 року. Під його дію потрапило вже три росіяни, серед них патріарх Кирило. Також ми моніторимо діяльність чеських компаній, які пов’язані з росіянами. Нещодавно в поле зору спецслужб потрапила така компанія, пов’язана з нашою авіапромисловістю. І влада зараз намагається “почистити” від росіян стратегічні галузі”, – додав фахівець.

Він також зазначив, що в Чехії уряд та суспільство підтримають Україну, надання військової допомоги та участь чеських добровольців на боці збройних сил України.

“Цих людей у Чехії сприймають як захисників, які готові пожертвувати життям за ради перемоги України. Про них роблять матеріали у ЗМІ, які переконують суспільство, що ці чеські добровольці роблять добру справу”, – зазначив пан Стулік.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini