9 Травня, 2022, 14:22

В армії Білорусі за росію готовий воювати лише кожний четвертий і лише 25% населення підтримує дії росії – бійці білоруського батальйону

Велика кількість білорусів приєдналась до боротьби України проти росії. Вже зараз повноцінно функціонує білоруський батальйон імені Кастуся Калиновського, який увійшов до складу ЗСУ. Основна мета білоруський бійців відстояти честь свого народу та показати, що білоруси не підтримують злочинний режим лукашенка та дії путіна в Україні.

Про це сьогодні під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомили бійці батальйону Вадим Кабанчук та Ян Мельніков.

«Ми всі знаємо, яку підтримку росії надав режим Лукашенка. Ракети по Україні з території нашої країни, розвіддані, територія для маневрів – це все підтримка білоруського режиму російському окупанту. Ми відстоюємо честь нашого народу. Своїм прикладом ми показуємо, що білоруси не підтримують режим лукашенка і його дії», – сказав Вадим Кабанчук.

Боєць батальйону Ян Мельніков розповів, що він в Україні з 2014 року. З часу Революції Гідності.

«Я приїхав до України відразу, на наступний день після смерті Михайла Жизневского, який віддав своє життя за свободу України. І зараз білоруси продовжують воювати за вашу державу. Я пишаюсь тим, що ми, білоруси, маємо свій підрозділ, білоруський, у складі ЗСУ. І разом з українцями та іншими народами, з усього світу боронимо Україну та свободу. Ми, білоруси, які взяли зброю в руки, відстоюємо честь свого народу», – сказав він.

Ян Мельніков додав, що у Білорусі, за різними оцінками, лише 25% підтримують дії росії в Україні сьогодні, готові піти воювати в Україну лише 7%: «За нашими оцінками, ми розуміємо, що такі ж настрої у білоруському війську. Ми усвідомлюємо, що у білоруській армії приблизно 20 тисяч може воювати, серед них лише кожен 4 хворий на рашизм і готовий воювати за росію».

Він додав, що його батько був затриманий на 15 діб лише за те, що виступив проти війни проти України. А сьогодні вийти на акцію проти війни у Мінську – це все одно, що вийти на акцію протесту у Донецьку або Криму.

«Наших активістів за такі дії забивають до напівсмерті. Білорусь знаходиться під окупацією – зовнішньою та внутрішньою. Білоруси воюють за Україну. На боці росії немає жодного повністю білоруського формування, на боці України – є», – наголосив боєць батальйону імені Кастуся Калиновського.

Вадим Кабанчук додав, що після 2020 року в Білорусі прокинулась громада. Було засновано багато ініціатив, які і включились у партизанську війну проти росії.

«В першу сергу варто згадати про кібервійська, які і провели збій у білоруській залізниці. Також варто згадати про партизан, які проводять диверсії. По свідченню самого режиму, вони затримали близько 80 партизанських груп, які протидіяли російській армії. Останні затримання були дуже жорстокі. Слуги режиму просто прострелили ноги хлопцям. А нові закони взагалі дозволяють смертну кару для партизан», – наголосив військовий.

Він додав, що вони не мають даних про вибухи на залізниці. Однак, є підтверджена інформація про те, що партизани палили ролетні шафи, які в нинішніх умовах Білорусі не можливо відновити, а значить – паралізували роботу залізниці.

«Сотні тисяч громадян Білорусі змушені були покинути свою країну через машину репресій. І це дає нам рекрутингову базу. Також ці люди активно долучаються до партизанської боротьби. Ми з нетерпінням чекаємо того часу, коли вже будемо звільняти і нашу Білорусь», – сказав Вадим Кабанчук.

Бійці білоруського батальйону закликали не йти на поступу режиму лукашенка і не домовлятися з ним: «лукашенко намагається зараз зняти з себе санкції, для цього він відправив у Європу перемовну групу. Це дуже небезпечна тенденція. Якщо це станеться, то ми затягнемо війну в Україні. Домовленості з цим режимом – це злочин. Він не зупиняє репресії проти власного народу. Постійно йдуть затримання і суди над нашими громадянами».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini