Увага до Африки має бути у значно вищому пріоритеті для України: це великий торговельний партнер та країни з голосами в ООН — Міністр агрополітики
Фото з відкритих джерел
16 Січня, 2023, 12:41

Увага до Африки має бути у значно вищому пріоритеті для України: це великий торговельний партнер та країни з голосами в ООН — Міністр агрополітики

Відбулася поїздка делегації Мінагрополітики до країн Африки. Детальніше про її мету та результати під час пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«Поїздка в Африку — це частина тієї уваги, яка приділяється зараз Україною Африці. Вона значно більше, ніж раніше, з огляду на декілька причин. Перша — це великий торговельний партнер України в сфері зернових відносин, ми туди вже традиційно 10-15 років поставляємо багато зерна. Другий момент: цим країнам треба приділяти більше уваги, тому що треба більше пояснювати ситуацію, яка є в нас в країні, цю війну, щоб у них було більше розуміння, що відбувається. Країн там багато, кожна країна має один голос в ООН і це важливо», — пояснив Міністр.

Сольський розповів про країни, які відвідала делегація, та зафіксовані домовленості. 

«Поїздка була в країни Західної Африки, зустрічі були в Сенегалі, Гані і Нігерії. Ці країни постійно беруть багато продуктів харчування, в першу чергу, пшениці з України і не тільки. Це великий ринок з точки зору кількості населення. Кожна з цих країн готова надати можливість певних логістичних рішень у їхніх портах, пов’язаних з вигрузкою, зберіганням і постійною присутністю українського зерна. У Сенегалі був підписаний меморандум, готується розмова на найвищому рівні з керівництвом країни, іде підготовка додаткових документів. Готові підписати меморандум представники Гани», — розповів Міністр.

«Це крок, який має перетворитися на системну роботу, пов’язану з країнами Африки і не тільки. На мою думку, думку Президента та МЗС, Африка повинна бути піднята на пріоритет значно вищий, ніж зараз стоїть, у плані уваги», — додав Сольський. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini