Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради, Медіацентр Україна – Укрінформ
19 Червня, 2023, 16:17

Ускладнення реєстрації смерті внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС та допомога в обмін на російський паспорт, – Юрій Соболевський про ситуацію на тимчасово окупованій частині Херсонщини

Гуманітарна ситуація після катастрофи на Каховській ГЕС в тимчасово окупованій частині Херсонщини значно складніша. Спочатку окупанти провалили евакуацію населення, а тепер здійснюють програми компенсації в обмін на російський паспорт. Крім того, не здійснюються належні санітарні заходи після відходу води, що своєю чергою збільшує ризики погіршення епідеміологічної ситуації.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.

«Зараз так само велика кількість проблем у людей. Ці програми підтримки, які окупаційна влада зробила, пропагандистські ці заяви, вони насправді розповсюджуються винятково на громадян російської федерації. Тобто люди, які постраждали від підтоплення, повинні отримати російський паспорт, і тільки після цього вони можуть щось отримати від тієї влади. Там перша виплата – найменша, вони ніби-то їм готові всім давати ці гроші невеликі. А основні програми компенсації, вони всі виключно тільки в обмін на російський паспорт», – наголосив він. 

За словами Юрія Соболевського, на тимчасово окупованій частині Херсонщини гуманітарна підтримка і санітарна обробка приміщень та територій, які постраждали, – на мінімальному рівні.

«Вони роблять пропагандистські зйомки для своїх каналів, що вони нібито щось роблять. Але в більшості населених пунктів, з повідомлень, які надходять, фактично люди самостійно, як завжди, там намагаються вирішити свої проблеми, в тому числі по евакуації. По доступу до будинків, в яких вже вода відійшла – санітарна обробка, вона на належному рівні не здійснюється.  Тому ризик епідемій насправді на лівобережній частині, на жаль, є реальним», – застеріг він.

За наявною інформацією, зауважив Юрій Соболевський, окупанти штучно ускладнюють процес реєстрації смерті людей, які загинули внаслідок підриву катастрофи на Каховській ГЕС.

«В нас є інформація, що вони штучно ускладнюють всі процеси, пов’язані з реєстрацією смерті людей саме від наслідків цього теракту. Для того, щоб отримати статистику більш позитивну для них, щоб якраз бездіяльність окупаційної влади  не була доведена ще й такою статистикою», – зауважив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini