Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики , Медіацентр Україна — Укрінформ
4 Травня, 2023, 15:42

Уникнути відключень електроенергії у липні та серпні, ймовірно, не вдасться – Олександр Харченко

Влітку в Україні можливий відчутний дефіцит електроенергії. Зокрема він може спостерігатися в липні та серпні.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Під час паводка, коли Укргідроенерго великими гідростанціями мало змогу забезпечувати українців електрикою, на жаль, атомні блоки не були виведені на ремонт. Але судячи з того, що вони не на ремонті зараз, вони мають піти на ремонт влітку. А це означатиме, що літній пік, а це трапляється в липні й серпні  обов’язково, практично немає чим покривати. Себто в нас буде відчутний дефіцит електроенергії, саме генерації», – зазначив він.

Олександр Харченко зауважив, що покрити такий дефіцит можливо імпортом. Але водночас він застеріг, що електрика в такому випадку буде дорогою.

«Покрити його можна буде або імпортом в повноцінному сенсі цього слова. Все, що нам доступно, там 1 ГВт потужності доступний на імпорт. Нам доведеться його повністю використовувати, і там параметри цін будуть дуже сумні, тому що електрика буде дорогою», – додав експерт.

Утім, за його словами, за умови, що можливостей імпорту буде недостатньо, доведеться запускати енергоблоки, які працюють на газу. Це своєю чергою позначиться на можливості накопичувати газ для опалювального сезону.

«Попередні розрахунки показують, що, можливо і цього буде недостатньо і доведеться запускати ті енергоблоки, які  можуть працювати тільки на газу і відповідно спалювати газ. І тут вже постає інша серйозна проблема, тому що тоді питання в тому, що накопичення газу на опалювальний сезон як такий теж стає більш складним. Тому що загальна оцінка додаткових потрібних обсягів для проходження літнього піка і потім опалювального сезону – це близько двох мільярдів кубометрів додаткового газу. Його треба десь купити і його треба транспортувати в Україну. Тому що власного газу на ці обсяги в нас, на жаль, точно не вистачить».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini