8 Червня, 2023, 17:02

Унеможливлення обходу санкцій та розширення списку товарів подвійного призначення – Олександра Василенко про 11-й санкційний пакет проти рф

Одинадцятий санкційний пакет стосуватиметься питань унеможливлення обходу санкцій в питанні перевезення російської нафти та розширення списку товарів подвійного призначення, до яких, зокрема, входять складові для виготовлення крилатих ракет, якими ворог обстрілює Україну.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила директорка Департаменту економічної дипломатії МЗС України, спецпредставниця з питань гуманітарної та санкційної політики Олександра Василенко.

«Що стосується 11-го пакету санкцій, то саме там знаходяться питання унеможливлення обходу санкцій. Це стосується реагування на намагання обходити санкції шляхом перевезення російської нафти за ціною вище прайс-кепу. Тому будуть застосовані певні міри для тих кораблів, які вимикають транспондери, чи роблять перевантаження з корабля на корабель  в морі. Також окрема увага приділяється розширення списку товарів так званого подвійного призначення перкурсорів, різних хімічних елементів, які потрібні для виготовлення печатних плат, які також надзвичайно важливі в ядерній сфері й у сфері виготовлення крилатих ракет, від яких постійно потерпає Україна», – пояснила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini