26 Березня, 2022, 16:53

«Укрзалізниця» вже евакуювала 3 млн українців на захід країни, 400 тисяч за кордон», — О. Камишин

За місяць війни залізниця перевезла 3 мільйони людей на Захід України, 400 тисяч  – до сусідніх країн. Про це розповів голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишин під час брифінгу у Медіацентрі «Україна».

«Евакуаційний потік спадає, на сьогодні він вже разів у 5 менший за пікові об’єми. Це означає, що всі хто хотів, мали можливість виїхати. Є друга хвиля евакуації, є третя, є складніші маршрути. Але взагалі потік спадає, ця програма вже працює системно», — зауважив під час спілкування із медіа Олександр Камишин.

Водночас набирає обертів гуманітарна програма. За словами голови «Укрзалізниці», з перших днів у пасажирських вагонах перевезли більше 7 000 тон гуманітарної допомоги. Розвивається вантажний напрямок. Вже більше 1400 вагонів вантажних вагонів з гуманітарною допомогою поїхали з Заходу на Схід. Контейнерний напрямок завозить з інших країн гуманітарну допомогу, яка нам зараз дуже потрібна.

Член правління «Укрзалізниці», керівник пасажирського напрямку Олександр Перцовський розказав про окрему програму перевезення спеціальних груп людей, які не мають можливості самостійно переїхати в безпеку, в тому числі важкохворих дітей.

«Укрзалізниця» переобладнала кілька вагонів під медичні потреби, частина використовуються для військових, частина для громадських потреб. Понад 20 тисяч людей з інвалідністю, дітей з особливими потребами змогли врятуватись», — зауважив Перцовський.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm