17 Листопада, 2023, 15:51

«Укренерго» відновило функціональність 95% підстанцій – Володимир Кудрицький 

Упродовж ремонтної кампанії «Укренерго» відновило функціональність 95% підстанцій, а також відремонтували та відбудували з нуля 5 тис. км ліній електропередач. Окрім цього була проведена низка заходів щодо спроможності відновлення мережі та її захисту. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Ми відновили функціональність на 95% всіх наших підстанцій. Нагадаю, що було пошкоджено більше 40% магістральних мереж під час минулої ракетно-дронової кампанії росіян. Ми також відремонтували або відновили з нуля  5 тисяч кілометрів магістральних повітряних ліній. Тобто можемо говорити, що при пошкодженнях енергосистеми  в районі 40% до 50%, яка будувалася 30-40 років практично за 8-9 місяців ми відновили практично повністю функціональність наших підстанцій  і десь від чверті до третини всіх повітряних ліній, якими управляє «Укренерго», – або відремонтували, або з нуля відновили» – повідомив голова правління НЕК «Укренерго».

Крім того, цьогоріч, у порівнянні з минулим роком, в «Укренерго» у 3,5 раза збільшили аварійний запас матеріалів, обладнання, наростивши таким чином спроможність швидко відновлювати мережу, у випадку повторення минулорічної ворожої ракетно-дронової кампанії на енергосистему України.

Як зазначив Володимир Кудрицький, загалом для проведення масштабних робіт з відновлення енергосистеми було залучено понад 1 мільярд доларів допомоги від західних донорів у вигляді грантів і кредитів. Зокрема грантова складова, зазначив він, становить щонайменше 350 мільйонів доларів. 

«Ми спрямували ці гроші як на власний  ремонт мережі, так і на розрахунки на ринку електричної енергії для того, щоб і інші гравці могли по суті скористатися нашою здатністю залучати фінансовий ресурс у міжнародних банків, у західних фінансових інституцій. Виплачуючи наші борги, ми тим самим створили умови і для електростанцій для того, щоб вони могли вкласти ці гроші  в відновлення своїх енергоблоків, які також постраждали  минулої зими», – зазначив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini