7 Квітня, 2022, 16:49

Українців запрошують на безкоштовні кіновечори у Львові

Кінознавці Національного центру Олександра Довженка переїхали до Львова і запрошують на безкоштовні кіновечори до Львівського мистецького центру. Про цикл показів найкращих фільмів в історії українського кіно вони розповіли на брифінгу в Медіацентрі «Україна».

«Демонструємо найбільш відомі стрічки, такі як “Земля” та “Тіні забутих предків”. Показуємо їх через певну оптику, як з’явилися ці фільми, чому режисери сказали все саме так. Адже останні 100 років були дуже цензуровані і мали російський вплив. Зараз маємо це відфільтровувати», – розповів Олександр Телюк, керівник Кіноархіву Довженко-Центру.

Олександр Телюк зокрема і буде модерувати такі кінозустрічі. Окрім нього до модерації долучаться Арсеній Князьков та Станіслав Битюцький.

«Із першого дня війни ми намагалися активно включатися в діяльність міста і допомагати, щоб розвивалася культура. Адже і під час війни культура – це наша ідентифікація у світі. І одними із тих, хто до нас прийшли із вимушених переселенців, стали кінознавці з центру Довженка», – зазначила директорка Львівського муніципального мистецького центру Ляна Мицько.

Нині частина колективу Довженко-Центру перебуває у Львові. Втім покази українського кіно не припиняються і за кордоном. Завдяки цьому можна переосмислити історію України і та знайти маркери української ідентичності, каже Телюк.

Фільми в Муніципальному мистецькому центрі показують у вівторок, четвер та суботу о 18:30. Відвідувачів просять брати з собою документи, що посвідчують особу. Після фільмів відбуваються обговорення.

Більше інформації про заплановані кінопокази та контакти Львівського мистецького центру.