Медіацентр Україна — Укрінформ
Медіацентр Україна — Укрінформ
29 Березня, 2023, 13:00

Українці з-за кордону можуть продовжувати сплачувати ЄСВ, збільшуючи розмір майбутньої пенсії – ПФУ

Українці, які виїхали за кордон у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії, матимуть змогу робити добровільні страхові внески, аби збільшити свій страховий стаж для нарахування пенсій у майбутньому.

Про це йшлося під час брифінгу на тему: «Нові можливості добровільної участі в пенсійному страхуванні», який проходив в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«У нас в загальному близько 7 мільйонів людей виїхали за кордон. З них переважна більшість – люди працездатного віку. Частина цих людей працюють дистанційно і продовжують сплачувати страхові внески», – такі дані озвучила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, презентуючи інструмент добровільного страхування.

Водночас Голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус висловив переконання, що таким  інструментом будуть користуватися українці, які сьогодні знаходяться за межами країни.

«По даному прикладу, ми більше схиляємося до того, що цим механізмом будуть користуватися ті люди, які сьогодні виїхали за кордон. Які сьогодні справді знаходяться в умовах, коли не можуть здійснювати відповідне фінансування, тому що не можуть поки повертатися в країну та офіційно працювати, тому їм дано сьогодні механізм, який вони можуть реалізовувати».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini