Українці пробіжать марафон у США, щоб зібрати кошти для реабілітації українських військових
Ветеран Десантно-штурмових військ ЗСУ Максим Пасічник та триатлет Вадим Коваленко в рамках проєкту «Марафон незламних» візьмуть участь у Cincinnati Flying Pig Marathon, який проходитиме 7 травня в місті Цинциннаті, штату Огайо, США.
Про це учасники марафону повідомили під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Як зазначив український триатлет Вадим Коваленко, головна ціль участі в марафоні у США – зібрати кошти для реабілітації українських військових та показати, що війна не закінчилася.
«Я буду бігти з Максимом, супроводжувати його всю дистанцію. Марафон в Цинциннаті складний. Марафон проходить щороку, буде 25 тисяч учасників. Тому ми будемо бігти всі разом, а на останні 5 кілометрів до нас доєднаються і ветерани, і діаспора українська. Будемо фінішувати всі разом», – наголосив Вадим Коваленко.
Водночас він зауважив, що через перенесену в лютому операцію та подальшу реабілітацію часу для підготовки до забігу було не так багато, як потрібно. Утім, обидва учасники налаштовані на успіх у забігу.
«Я пробіжу його. До першого півмарафону, 21 км, я готувався два тижні. До цього марафону, 42 км, до повної дистанції, я готуюся чотири тижні. Ми виходимо за межі можливого. Люди не тренуються так. Середня підготовка до марафону триває від пів року до року. Це для того, щоб спокійно та без травм пробігти. Я хочу довести всім, що немає кордонів, можливо все зробити, навіть якщо є травми, поранення, вади чи відхилення – все можна зробити, все у твоїй голові», – переконаний Максим Пасічник.
Водночас Вадим Коваленко додав, що завдяки залученості української діаспори, організатори марафону створили окрему дистанцію Run for Ukraine, і всі кошти з цієї дистанції підуть в благодійний фонд на реабілітацію українських військових. Так, за його словами, ще до старту марафону вдалося зібрати декілька тисяч доларів.
«Ціль – зібрати гроші на реабілітацію нашим військовим. Це психологічна і фізична реабілітація. Також в нас буде екскурсія до військового шпиталю, де якраз лікують військових. Тому це буде великий досвід для нас всіх. Аби вони могли до нас приїжджати показати по якому протоколу лікувати військових, або наші лікарі можуть до них їхати. Тому це така головна ціль. І ми до цього вже довго готуємося, тому думаємо, що все в нас вийде», – додав він.
Як зазначили учасники марафону, в рамках поїздки запланована низка зустрічей: з ветеранами, експертами з реабілітації, громадськими діячами, спортсменами та чиновниками.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini