Фото Медіа Центр Україна — Одеса: Мануела Гатто, директор Zaha Hadid Architects, Роман Григоришин, заступник Голови Одеської обласної військової адміністрації
31 Жовтня, 2022, 13:48

Українську заявку на  Expo 2030 представлять в кінці листопада – Одеська військова адміністрація

Презентація української заявки на міжнародну виставку Expo 2030 відбудеться у кінці листопада на 171-ій Генеральній асамблеї Міжнародного бюро виставок (МБВ). Там буде вперше представлено архітектурний концепт, який розробляла Zaha Hadid Architects для одеського проєкту, — повідомив  заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації Роман Григоришин під час брифінгу Media Center Ukraine – Odesa.

«У проміжку між лютим-квітнем 2023 року в Україну приїде перевіряюча місія Міжнародного Бюро Виставок, яка буде інспектувати гарантії центральної влади та життєздатність проєкту, що був поданий у реєстраційному досьє. Наразі розробляється план, який Одеса запропонує Міжнародному бюро по візиту», – заявив Григоришин. 

За підрахунками компанії з розробки реєстраційного досьє CIVITTA, проведення Expo в Україні залучить на 0,4% більше прямих іноземних інвестицій у перший рік, після чого цей ефект збережеться до 2040 року зі зростанням 0,2%. Прогноз зростання ВВП України в цей період становить від 3,5 до 3,7% на рік.

«Спадщина Всесвітньої виставки залишить після себе закрите IT-містечко, де після 2030 року зможуть жити і працювати близько 40 тисяч людей. Таким чином, Європа отримає власну Кремнієву долину», – наголосив Роман Григоришин. 

Україна є офіційною країною-кандидатом у боротьбі за проведення Всесвітньої виставки Expo. Попри війну місто-кандидат Одеса подала реєстраційне досьє до Міжнародного бюро виставок у Парижі на початку вересня. Серед конкурентів Одеси Рим (Італія), Ер-Ріяд (Саудівська Аравія) та Пусан (Південна Корея). Голосування відбудеться через рік. 

«У Італії проходило EXPO у 2015-ому році, у 2025-ому році EXPO буде у Японії, тому у Південній Кореї небагато шансів. Тому фаворитами є Одеса та Ер-Ріяд», — додав Григоришин.

«Наші військові роблять великий подвиг у масштабі всього світу. Багато людей втратили своїх близьких. Рано чи пізно ми переможемо, і люди повернуться та запитають  – а що ви, влада, робили у цей час? І Експо буде відповіддю на це питання — у непростий час ми працювали, щоб країна після війни отримала шанс на розвиток», – зазначив посадовець. 

Він додав, що для підготовки заявки не були використані бюджетні кошти.

Для  довідок: +38 050 089 58 30

Email: [email protected] 

Шукайте нас тут:

Website: https://mediacenter.org.ua

Telegram: https://t.me/mcu_odesa 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCakUdCyDNCdzfosJN2fAWpw

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini