Фото Медіацентр Україна – Одеса: Дмитро Плетенчук, речник Військово-Морських Сил України ЗСУ
28 Червня, 2023, 15:03

Українську групу на навчаннях “Сі Бриз-2023” очолив капітан мінного тральника “Черкаси”

Флотилію з двох протимінних кораблів ВМС ЗС України класу Sandown “Черкаси” та “Чернігів” очолив капітан першого рангу Юрій Федаш. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Дмитро Плетенчук, речник Військово-Морських Сил України ЗСУ.

Він зазначив, що взагалі у навчаннях у Великій Британії беруть участь 18 країн. Основна спрямованість навчань – розмінування. Розмінування акваторії Чорного моря буде одних з головних завдань після перемоги у війні.

“З нашого боку в цих навчаннях беруть участь два протимінних кораблі, “Черкаси” та “Чернігів.” Це кораблі класу Sandown, які Великобританія передала нам ще до повномасштабного вторгнення замість захоплених у Криму протимінних тральників, які мали такі самі назви. Також символічно, що керує нашою флотилією капітан першого рангу Юрій Федаш, який був капітаном того самого тральника “Черкаси”. Цей тральник останнім склав зброю під час анексії Криму”, – зазначив Плетенчук.

Інформація щодо можливої участі в сухопутній частині навчань українських військовослужбовців, які зараз навчаються у Великій Британії, буде надана пізніше додав офіцер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini