Журналістська зустріч: російська пропаганда як інструмент геноциду українського народу, Медіацентр Україна - Укрінформ, 22 червня
22 Червня, 2022, 15:16

Українські журналісти закликали іноземних колег спільно боротися з пропагандою кремля

Сьогодні, 22 червня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ пройшов спеціальна подія – журналістська зустріч. Українські медійники зустрілися з іноземними колегами та закликали їх долучитися бо боротьби проти російської пропаганди, яка вже давно стала елементом повноцінної війни. 

Юрій Макаров, головний редактор дирекції телебачення НСТУ заявив, що гасла російських ЗМІ – це частина геноциду, який розгортається проти українців.

«Українські журналісти об’єдналися, бо мова йде не лише про безпеку нашої країни, але й про окремий вид зброї – пропаганду, яка проти нас широко використовується. росія постійно використовує інформаційних диверсантів. Бійці дуже видимого фронту, які напряму виконують вказівки російських спецслужб, або перебувають у їхньому штаті. Коли вони розповсюджують гасла про українських нацистів – ми розуміємо, що це частина геноциду, який розгортається проти українців. Ми звертаємось до всього демократичного світу – долучитися до боротьби разом з нами. росіяни нам не колеги, це не преса, це звичайна фейкова журналістика», – сказав він.  

Віктор Трегубов, експерт зі стратегічних комунікацій зазначив, що Україна знає, як працюють російські пропагандисти. Українські військові брали їх в полон. 

«Їхні військові підрозділи пропаганди розповсюджують фейкову інформацію в телеграм каналах та інших чатах. Однак, у росії цим займаються не лише спеціальні служби, але й всі. Там журналісти мають офіцерські погони в більшості, але й навіть цивільні журналісти працюють на пропаганду. Вони всі є виробниками пропаганди», – сказав Віктор Трегубов. 

Він наголосив, що якість російської пропаганди суттєво впала. Вони вже не можуть працювати на світову аудиторію, а переключили свої зусилля на країни третього світу та не критичні аудиторії. У росії немає інформаційного образу, який вона може запропонувати іншим країнам та бачення майбутнього. 

Руслан Дейниченко, виконавчий директор StopFake заявив, що їхня організація закінчує роботу над базою російської пропаганди, яка може стати доказами у кримінальних справах проти російських пропагандистів. 

«Ми говоримо про те, що люди, які продукували пропаганду, мають за це відповідати, це також воєнний злочин. Всі. Навіть ті, хто просто створював контент. Вони майже десятиліття розпалювали війну. StopFake зібрав цілу колекцію фейків, які наразі перетворюються в доказову базу. Ми можемо кожному російському ЗМІ, кожному журналісту надати докази його злочинів. Наразі ми закінчуємо роботу над цілою базою. І ми розуміємо, що цією базою можуть користуватися і слідчі та передавати докази до суду. Спільно з компанією фейсбук, наша організація маркує ці фейки. Щомісяця мільйони постів маркуються, мільйони людей отримують інформацію, чому ця інформація неправдива», – наголосив Руслан Дейниченко. 

Максим Віхров, головний редактор журналу «Український тиждень» зазначив, що досить часто іноземні журналісти не розуміють,   що російські журналісти не журналісти, а пропагандисти: «Ми постійно стикаємось з ситуацією, коли нормальні медіа посилаються на російські джерела. Але наше завдання донести до світу повідомлення – те, що роблять російські ЗМІ, медіа, блогери – це інформаційна війна, яка ведеться проти України». 

Журналіст Денис Казанський розповів, що росіяни сприймають всіх журналістів як ворогів, бо вважають, що журналісти не розповідають правду, а воюють проти них, адже звикли, що в росії медіа – це елемент війни. 

«російські журналісти закликають до вбивства, залякують, демонізують українське населення. Свіжі приклади робота росіянина Сладкова, який погрожував, що долю Маріуполя повторять всі наші міста, які чинять опір окупанту. Саме сьогодні ми отримали звіт, який підтверджує, що український журналіст Макс Левін був цинічно вбитий росіянами за свою професійну діяльність», – підкреслив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini