фото ілюстративне
5 Жовтня, 2022, 11:14

Українські військові вивчають «приземлені» іранські дрони, щоб ефективніше їх збивати — Братчук

Українські військові зараз активно вивчають іранські дрони-камікадзе, які їм вдалося «приземлити». Та сподіваються, що найближчим часом зможуть ефективніше збивати ці безпілотники. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

«В цього дрона є характерний звук, в Одесі цей безпілотник називають «мопед», «балалайка». Цей звук дуже гучний. Але його чутно лише, коли дрон з’являється над об’єктом можливого ураження. Тут уже наші військові застосовують певний алгоритм дій», — розповів Сергій Братчук.

Також Братчук наголосив, що дрони-камікадзе становлять велику небезпеку для мирних мешканців українських міст.

«Вага бойового заряду дрону до 200 кг, з них до 50 кг саме вибухівка. Він є небезпечним цей боєприпас, і руйнацій може завдати великих. Досить потужна вибухова хвиля. Тому ми звертаємося до одеситів, коли ви чуєте ці звуки у небі, то не треба займатися фото та відеозйомкою, бо потім можна просто не врятуватися. Треба йти до укриття. Бо крім вибухової потужної хвилі, також на величезну кількість уламків цей дрон розлітається. Вони дуже дрібні і їх дуже багато, і вони можуть бути дуже небезпечні», — застеріг речник голови Одеської обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, у ніч на 5 жовтня російські війська атакували Україну іранськими безпілотниками-камікадзе. На півдні українські бійці збили 6 із них. Дронами-камікадзе росіяни атакували також Білу Церкву на Київщині, відомо про 6 влучань, зазнали ушкоджень об’єкти інфраструктури, є постраждалий.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini