Українські ППО очікують на іноземні ЗРК, вже відомо, яка техніка приїде в Україну 
Фото з відкритих джерел
11 Жовтня, 2022, 15:06

Українські ППО очікують на іноземні ЗРК, вже відомо, яка техніка приїде в Україну 

Щоб суттєво наростити систему протиповітряної оборони України, необхідною значно збільшити кількість комплексів ППО по всій державі. Зараз наша країна розраховує на поставки іноземних ЗРК, які здатні працювати в єдиній системі захисту повітряного простору – командири різних комплексів можуть оперативно ділитися інформацією з радарів. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. 

«Те, що ми маємо на сьогодні, позитивне рішення Німеччини – це надання Україні найновіших систем IRIS-T – зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії, найновіший у світі ЗРК з дальністю ураження до 40 і більше кілометрів, якщо застосовувати його за певною методикою. Це перший комплекс, який буде виготовлений і буде лише в Україні. Але це лише одна батарея. Однак, ми сподіваємось на роботу в довгій перспективі», – . сказав речник. 

Він також повідомив, що стосовно іншого норвезького комплексу NASAMS, який використовує американські ракети, то згадані ракети вже закладені в пакет допомоги Україні.

«Це саме стосується і NASAMS – пересувний норвежський ЗРК, який озброєний американськими ракетами калібру 120, яких в достатній кількості в США, щоб нам надавати. Тут також мова йде про дві батареї», – наголосив він. 

Юрій Ігнат додав, що на прикладі Маріуполя та Ізюму чітко можна  побачити, що відбувається, коли немає зенітно-ракетного та винищувального прикриття. 

«Авіація противника бомбами вільного падіння фактично стирала у містах квартал за кварталом», – сказав речник.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini