21 Листопада, 2023, 13:58

Українські пілоти в Данії вже проходять підготовку в повітрі на F-16 – Юрій Ігнат

Деякі пілоти, зокрема в Данії, вже проходять підготовку в повітрі з інструкторами саме на літаку F-16.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Перед цим були легкомоторні літаки натівського зразка, які допомагають легше перейти саме на F-16. Зараз це вже польоти з інструктором. Кожен день це число може збільшуватися, число українських пілотів, які проходять підготовку, які вже, скажімо, торкаються важелів управління F-16 і роблять ті завдання, які ставить перед ними інструктор. Наступний етап – це самостійні польоти. І тоді вже відповідно польоти на бойове застосування для того, щоб навчатися воювати на цьому літаку», – пояснив Юрій Ігнат.

За словами Юрія Ігната, крім пілотів, які навчаються в Данії, навчання проходять і у Великобританії, там, зокрема, проводиться підготовка не лише пілотів, а й інших фахівців, наземного персоналу, офіцерів бойового управління і інженерно-авіаційної служби. Також українські пілоти проходять підготовку і в США.

«Інші, які чекають своєї черги, зрозуміло, роблять домашнє завдання в Україні, можуть займатися на авіаційних симуляторах, які вже є фактично в усіх бригадах повітряних сил. Це, власне, симулятори, які дозволяють ознайомитися з літаком у віртуальній реальності при наявності мінімальної кількості приборів, які в них є. І безумовно англійська мова це теж, що можна підтягувати тут, вдома для того, щоб легше було сприймати матеріал там, за кордоном. Але ця домашня робота, яку роблять тут пілоти, переплітається з щоденними завданнями виконання бойових дій. Вночі це полювання на шахеди та ракети, які наші винищувачі разом з військами ППО наземними проводять. А вдень – це завдання ударів ракетами та бомбами по противнику», – додав Юрій Ігнат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini