Фото Медіацентр Україна – Одеса: Андрій Риженко, капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт компанії “Соната”
1 Серпня, 2023, 16:49

Українські морські дрони можуть знищити флагман Чорноморського флоту РФ – військо-морський експерт

Проте зробити це буде непросто, адже росіяни відпрацювали протидиверсійну роботу. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Андрій Риженко, капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт компанії “Соната”.

Він нагадав, що згідно з повідомленням міністерства оборони російської федерації, в ніч на 1 серпня українські безекіпажні катери атакували патрульні кораблі “Сергій Котов” та “Василь Биков” у південно-західній частині Чорного моря. Міноборони рф зазначило, що всі три морські дрони були знищені.

“Ми не знаємо, чим ця атака закінчилася насправді. Але якщо такий дрон, який несе 300 кілограмів вибухівки на борту, влучить в корабель типу “Василь Биков”, він його гарантовано знищить. Навіть якщо він влучить у фрегати “Адмірал Макаров” (став флагманом Чорноморського флоту рф після знищення крейсера “Москва” 13 квітня 2022 року – редакція) чи “Адмірал Ессен”, він теж їх може знищити чи дуже сильно пошкодити”, – зазначив Риженко.

Проте він додав, що росіяни відпрацювали протидиверсійну оборону як під час стоянки у портах, та і під час ходу, і наростили можливості протидіяти таким дронам.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini