Медіацентр Україна, 14 червня
14 Червня, 2022, 13:47

Українські інженери розробили унікальне програмне забезпечення для ефективного забору крові

Сучасне обладнання, яке аналізує стан донора та визначає темп забору крові, представили у Медіацентрі Україна. Його спільно із закордонними партнерами розробила IT-компанія GlobalLogic. За словами молодшого віце-президента GlobalLogic у Львові Ігора Костіва, прилад із їхнім програмним забезпеченням спрощує процес забору крові та дає можливість зекономити час медсестер. А отже, дозволяє їм прийняти більше донорів.

«Прилад забезпечує вимірювання швидкості потоку крові, робить так, щоб кров постійно перемішувалася під час переливання. А це не дозволяє їй застоюватися. Він виконує абсолютно всі функції, потрібні для того, щоб взяти кров та правильно її зберігати, щоб вона була належної якості», — заявив Ігор Костів.

Як розповів розробник медичних проєктів у GlobalLogic Ukraine Остап Пона, прилад також економить час самого донора, адже зберігає всю необхідну інформацію про людину.

«Донору достатньо прийти в центр забору крові. Якщо він вже був там до цього, він може відсканувати зі свого смартфону QR-код. І всі дані підтягнуться у девайс. Йдеться про вагу людини, зріст. І за допомогою цього буде розраховано, скільки донор може здати крові в цей прийом», — розповів Остап Пона.

Також, за словами представників GlobalLogic, обладнанням для забору крові, створеним українськими інженерами, вже користуються понад 70% медичного ринку США та Європи.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini