17 Березня, 2022, 14:07

Українські дипломати працюють над тим, щоб Росію виключили з Ради безпеки ООН — Кравчук

Українські депутати працюють над тим, щоб Росія не входила до Ради безпеки ООН. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» повідомила народна депутатка від партії «Слуга народу» і представниця України в ПАРЄ Євгенія Кравчук. 

«Знаю, що мої колеги в ОБСЄ працюють, щоб виключити Росію з організації. Був виступ з цього приводу. Наші дипломати також працюють над тим, щоб Росія не входила до Ради безпеки ООН і порушують це питання щоразу під час засідань», — сказала Кравчук. 

За її словами, виключення Росії із Ради Європи — це велика перемога України, яка може стати прецедентом для інших міжнародних організацій, щоб слідувати цьому прикладу. 

«Росію, по суті, виключили з Європи, бо це єдина європейська організація в якій вона мала членство. Тепер до Ради входить 46 країн учасниць. Коли країна стає країною-терористом, вона не може належати до кола цивілізованих держав. Можливо колись, за багато років, Росія повернеться у Раду Європи, але для цього вона повинна мати демократичний уряд, виконати усі вимоги і пройти процес вступу», — додала депутатка.  

Також, вона розповіла, що Україна чекає правового роз’яснення з боку Комітету міністрів Ради Європи і Європейського суду з прав людини щодо того, як вони будуть чинити зі справами в яких фігурує РФ.

«Наразі є дві тисячі рішень, які були не виконані Росією, не були виплачені компенсації чи не було вжито заходів, щоб звільнити людей з незаконного ув’язнення. Правники, які працюють у цій темі вважають, що Конвенція з прав людини залишає чинність в Росії ще наступні пів року, тобто можна подавати позови у ЄСПЛ, але ми наразі чекаємо правового роз’яснення, щоб бути певними, що цей процес відбуватиметься саме так», — пояснила Євгенія Кравчук. 

Нагадаємо, 16 березня Комітет міністрів Ради Європи прийняв рішення виключити Росію з організації.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

YouTube: https://bit.ly/37tPlKl