16 Жовтня, 2023, 14:19

Українські аграрії зазнали збитків щонайменше на 40 мільярдів доларів  – Дмитро Соломчук

Розмір збитків українських аграріїв через війну, що розв’язала росія на території України, може сягати десятків мільярдів доларів.

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Якщо порахувати весь розмір збитків аграріїв з початку війни, то на калькуляторі, напевно, цифр не вистачить. Як це навіть порахувати – це складно. Але це мінімум 30-40 мільярдів доларів можливо, це такі припустимі цифри. Але точно, щоб сказати, це навіть важко порахувати: і замінованість сотень тисяч гектарів земель, і знищені склади, і техніка, і врожаї, які мали збиратися, експортуватися, і недоотримані прибутки, і знищення екологічно  земель, багато сотень тисяч гектарів потребуватимуть довгого екологічного відновлення. Важко все порахувати. Дивлячись, як це все буде відновлюватися, потрібні будуть висновки чіткі і тоді можна буде сказати точну цифру. Але, на мій погляд, це не менше 40 мільярдів доларів», – пояснив Дмитро Соломчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini