Михайло Савва, член експертної ради «Центру громадянських свобод», Медіацентр Україна – Укрінформ
19 Квітня, 2023, 15:41

Українська правоохоронна система без залучення міжнародних інституцій може винести вироки «вагнерівцям» – Михайло Савва

Вироки «вагнерівцям», які зізналися в скоєних в Україні злочинах, спроможна винести українська правоохоронна система, позаяк злочини були вчинені рядовими виконавцями, командирами низової ланки, які не мають жодних імунітетів.

На цьому наголосив член експертної ради «Центру громадянських свобод» Михайло Савва під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«В цьому випадку немає потреби в міжнародних інституціях. На мою думку, це – цілком справа української правоохоронної системи. Ці злочини були скоєні рядовими виконавцями, командирами низової ланки. У цих людей немає жодних імунітетів. В даному ж випадку Євген Пригожин, виконавці цих злочинів можуть бути засуджені українським судом. Я зараз не кажу про те, чи будуть вони на лаві підсудних, але саме вирок в цьому випадку цілком можливий», – пояснив він.

Михайло Савва переконаний, що найкращим буде варіант, коли українська правоохоронна система проведе розслідування та винесе вирок у справі щодо зізнання «вагнерівців».

«Це важливо, тому що жодна міжнародна інстанція не візьме на себе цей тягар, більш як 70 тисяч воєнних злочинів. Більша частина цієї роботи буде виконана, і немає інших варіантів, українською правоохоронною системою. В тому числі гучні справи теж мають бути в розгляді української правоохоронної системи», – додав він.

Крім того, Михайло Савва зауважив, що Кримінальна справа щодо Євгена Пригожина, керівника «Вагнера», вже розпочата в Україні – Офісом Генерального прокурора.

«І не тільки Євгена Пригожина, там йдеться ще про деяких керівників підрозділів «Вагнера». Якщо буде потреба, якщо українська правоохоронна система та МКС домовляться про те, що було б краще, аби це розглядав МКС, тоді, імовірно, він може це взяти».

Нагадаємо, 17 квітня російський проєкт Гулагу-нет оприлюднив відео з зізнаннями у воєнних злочинах в Україні двох екскомандирів підрозділів ПВК «Вагнер Улдарова і Савічева. Вони розповіли подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з 60 пораненими полоненими і «500-ми» (тими, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, включно з дітьми.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini