9 Травня, 2022, 12:31

Українська посівна проходить повільніше на 20-30%, але держава запропонувала аграріям вигідні умови кредитування – Мінагрополітики

Посівна кампанія в Україні відбувається досить активно. Є зрозумілі складнощі, які пов’язані з логістикою. Фермери та підприємства витрачають менше на посівні матеріали, на гербіциди, також є проблеми з паливом.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України.

«Складнощі виникають і з кількістю техніки, велика її кількість на фронті, комендантською годиною та зберіганням посівного матеріалу та палива. Все це призводить до того, що на 20-30% повільніше проходить посівна. Також погода зміщує посів на певний час. Основна яра культура, звична длянас – кукурудза, її посів зменшується. Щоб зекономити фермери сіють інші ярі культури. Наприклад, пшеницю. Зменшується і кількість посівних площ під кукурудзу. Господарства сіють соняшник і сою», – сказав він.

Микола Сольський розповів, що держава виділяла певні кредитні кошти аграріям. Заставою може бути не лише гроші, але й зерно.

«Держава запропонувала агропідприємствам брати кредити. Для цього треба було лише 20% застави, решту суми покриває держбюджет. Загальна сума кредитів склала близько 17 мільярдів. Також під заставу можна було надавати зерно», – наголосив міністр.

За його словами, коли зникли звичні логістичні шляхи через моря, виникла необхідність будувати нові – домовлятися з іншими державами. Фермери роблять все, що від них залежить – працюють, як можуть. Будувати нову логістику взялася держава.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini