19 Жовтня, 2023, 13:48

Українська команда Burning Man збирає один мільйон доларів на покупку евакуаційних авто 

Аби врятувати українських військових та цивільних з гарячих точок у зоні бойових дій українська команда Burning Man разом з благодійним фондом Leleka Foundation розпочали благодійний проєкт-збір The Hedgehog Temple. Залучивши в тому числі світову спільноту, команда планує зібрати один мільйон доларів на покупку понад 20 нових автомобілів Toyota, які допоможуть врятувати життя людей.  

Символом збору став The Hedgehog Temple (Храм Їжака), цьогорічний український артобʼєкт події Burning Man, який проходив з 27 серпня по 4 вересня в пустелі Блек-Рок, Невада, США. The Hedgehog Temple – це величезна споруда у вигляді їжака, збудована зі сталі, дерева, маскувальних сіток та 100 протитанкових споруд – «їжаків», що були виготовлені спеціально для інсталяції.

«Кожен рік на Burning Man їдуть сотні артпроєктів, і зазвичай вони збирають гроші і роблять фандрейзинг перед Burning Man, щоб показати своє мистецтво, показати свої проєкти на Burning Man. Ми вирішили зробити трошки навпаки, ми не збирали гроші для того, щоб відвезти артпроєкт – ми хочемо зібрати гроші після Burning Man з артпроєктом, для того, щоб врятувати життя. Українцям, нам, інші цілі не цікаві, мабуть», – наголосив Ярослав Корець, голова громадської організації «Спільнота Бьорнерів України», лідер табору Kurenivka на Burning Man.

Водночас представники Leleka Foundation, які з 2014 року працюють напряму з військовими медиками, зазначили, що потреби величезні в усьому: в аптечках, рюкзаках, турнікетах тощо. Але в цьому проєкті фокус саме на автівках, які здатні евакуювати поранених людей в складних умовах, зокрема там, де немає доріг, де складно проїхати будь-якій машині. Саме тому планується закупівля машин, які здатні проїхати майже скрізь. 

«З початку війни було зрозуміло, що мати тактичну медицину як турнікети, аптечки, це не завжди достатньо для того, щоб врятувати життя. Постраждалі з важкими травмами мають кращі шанси на виживання, якщо дістануться до операційної протягом години. Це таке правило «золотої години». Тому швидка медична евакуація є запорукою виживання поранених як бійців, так і цивільних. Звичайні карети швидкої допомоги не завжди в змозі забезпечити евакуацію з віддалених місць, через дорожні умови та запеклі бої. Тому ми як команда прийняли таке рішення, що ми будемо ще займатися евакуаційними машинами», – пояснила співзасновниця Leleka Foundation Світлана Костильова.

Зазначимо, що офіційним місцем збору коштів на покупку авто для евакуації поранених є сайт https://givebutter.com/hedgehogtemp

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini