Володимир Кудрицький, голова правління НЕК Укренерго, Медіацентр Україна - Укрінформ
Володимир Кудрицький, голова правління НЕК Укренерго, Медіацентр Україна - Укрінформ
22 Листопада, 2022, 14:27

Українська енергосистема багато разів продемонструвала стійкість – не факт, що буде блекаут, але до нього всі готові

Ймовірність блекауту залежить від характеру і масштабу ушкоджень, які завдаються енергосистемі під час конкретної ракетної атаки. Українські енергетики готові навіть до найгірших сценаріїв. Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

“Ймовірність блекауту залежить від багатьох факторів. Як спрацювало наше ППО – в останній раз воно спрацювало на відмінно. Куди, в які конкретно об’єкти долетіли та поцілили ракети. Який ступінь пошкоджень – тому що можна попасти в підстанцію чи електростанцію і повністю забрати в неї можливість працювати, а можна нанести часткові ушкодження. Яка саме комбінація цих попадань. Дуже багато залежить від того, в якому стані була енергосистема в конкретний момент попадання, наприклад, який був рівень споживання у цей момент”, – пояснив Кудрицький. 

Голова правління НЕК “Укренерго” зазначив, що неможливо спрогнозувати, коли може статись блекаут чи яка його ймовірність. Все залежить від того, чи будуть масовані ракетні атаки продовжуватися і, якщо так, наскільки вони будуть успішними.  

“Блекаут – це не є кінець світу. Це повне або суттєве погашення енергосистеми, після якого одразу починається відновлення її роботи. Ми в “Укренерго” та інші енергетичні компанії, готуючись до найгірших сценаріїв, провели відповідні тренування та підготовчі заходи для того, щоб навіть якщо така подія станеться, всі чудово знали, що і хто буде робити та яким чином ми будемо швидко відновлювати роботу нашої енергосистеми. Хочу зазначити: далеко не факт, що нас чекає попереду блекаут. Українська енергосистема вже багато разів продемонструвала свою стійкість. Сподіваємося також на покращення вмінь і спроможностей нашої протиповітряної оборони”, – сказав Володимир Кудрицький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini