11 Квітня, 2024, 14:53

Україні потрібно щонайменше 25 систем Patriot, аби захистити міста від ворожих атак 

Щонайменше 25 систем Patriot необхідні сьогодні для того, щоб захистити українські міста від ударів ворога. Крім того, потрібна і низка інших засобів захисту, які б допомогли прикривати повітряний простір безпосередньо на лінії зіткнення.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.

«Верховний Головнокомандувач України президент Володимир Зеленський вже заявляв про 25 систем ППО типу Patriot, які б могли наразі убезпечити наші міста від атак ворога. Звичайно, що нам необхідно і багато інших засобів, які могли б прикривати  також повітряний простір і безпосередньо на лінії зіткнення, там де тримають оборону наші піхотинці», – зазначив він.

Зокрема, він зауважив і на необхідності переносних зенітно–ракетних комплексів, які використовуються безпосередньо мобільними вогневими групами.

«Звісно, що це невичерпний перелік. Нам потрібні і переносні зенітно-ракетні комплекси, які ефективно застосовуються мобільними вогневими групами. Ми вже бачили, як можуть збиватися керовані та крилаті ракети за допомогою вмілого користування ПЗРК нашими військовослужбовцями Сил оборони України. Тому звичайно, що про конкретну кількість сказати складно, оскільки в росії є велика кількість засобів вогневого ураження і звичайно, що вони продовжують його поповнювати за рахунок їхніх партнерів, наприклад, дрони, які їм поставляються з Ірану, чи ракети, які постачаються з Північної Кореї. Тут іже ще питання до саме ракет, кількості цих ракет та обслуговування, оскільки інженерне забезпечення є не менш важливим у цьому питанні», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini